Ogłoszenia i Intencje

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

V niedziela Wielkanocy

15.05.2022–21.05.2022 r.

1. Bardzo chcemy podziękować tym, którzy znaleźli czas, a było ich naprawdę wielu, na przeżywanie wizytacji parafii. Szczególne podziękowania rodzicom z dziećmi, kobietom w stanie błogosławionym, rodzicom i bierzmowanym, oraz tym, którzy zgromadzili się na Eucharystii i modlitwie na cmentarzu. Dziękuję też rodzicom Alicji, których odwiedził Ksiądz Biskup, oraz bardzo dziękuję za dar ołtarza – parametry do chrztu świętego – od młodzieży bierzmowanej. Wdzięczni jesteśmy również za udział w pierwszym nabożeństwie fatimskim w tym roku.
  2. Dzisiaj w Katedrze włocławskiej o godz. 10:00 odbędą się święcenia diakonatu, które przyjmie Łukasz Radecki, nasz parafianin. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  3. Również dzisiaj o godz. 12:00 w naszej parafii – Pierwsza Komunia Święta. Od jutra dzieci przeżywać będą biały tydzień każdego dnia o godz. 18:00 na Eucharystii, natomiast za tydzień Komunia rocznicowa. Dzieci klas 4 mają swoje spotkania w czwartek i piątek o godz. 16:00, a spowiedź w sobotę o godz. 8:30.
  4. W piątek o godz. 9:00 Msza Święta, w której modlić będziemy się za przeżywających 50-cio i 60-cio lecie pożycia małżeńskiego. Dotyczy to tych, którzy ślubowali w 1971 r.
  5. Dziękujemy jednej rodzinie za ofiarę kolędową w tym tygodniu, oraz za tacę inwestycyjną.
  6. Tygodnik Idziemy.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: w środę ś. p. Mariannę Biernat, l. 92 z Jabłkowa, ś. p. Kazimierza Leszczaka, l. 85 z Dębicza, oraz w piątek ś. p. Jerzego Kazimierza Oksa, l. 77 z Kramsk-Łęgów.
  8. Niech Dobry Bóg Ojciec hojnie nam błogosławi w przeżywaniu ciągłej radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Intencje mszalne par. św. Stanisława BM w Kramsku

16.05.2022 r. – 22.05.2022 r.

16  Maja

700  +Kazimierz Bryl – int. Teresy Dąbrowskiej z rodziną, pg

700  +Janina 12 r. śm. Stanisław Buciak – int. córki z rodziną

1800+Jan Bryl 2 r. śm. – int. wnuka Arkadiusza z rodziną, pg