Ogłoszenia i Intencje

Zgodnie z rozporządzeniem premiera i rady ministrów w naszym kościele podczas Mszy i nabożeństw może przebywać łącznie 55 osób.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

V NIEDZIELA WIELKANOCY

02.05.2021–08.05.2021 r.

1. Dnia 27 kwietnia papież Franciszek powołał Biskupa Pomocniczego Metropolii Gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego Biskupem Ordynariuszem Diecezji Włocławskiej. Nowego Biskupa polecamy naszej modlitwie.
  2. Dzisiaj o godz. 12:00 polecamy szczególnej modlitwie naszych maturzystów.
  3. Jutro Uroczystość Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele. O godz. 16:00 polecamy szczególnej naszej modlitwie naszą Ojczyznę i Druhów Strażaków.
  4. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. W tygodniu są po wieczornej Mszy św. o godz. 18:30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00, czyli około godz. 17:00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na bierzmowanie, które odbędzie się w piątek o godz. 16:00, wyjątkowo spowiedź od godz. 14:00 – 15:00. Młodzież bierzmowana spowiada się dzisiaj i w tygodniu przed wieczornymi Mszami.
  6. 8 maja, Odpust Parafialny św. Stanisława B.M. Msze św. jak w niedziele. Sumie przewodniczy i homilię wygłosi ks. dr Krzysztof Rogala, notariusz Kurii Biskupiej
    i Sędzia Sądu Kościelnego.
  7. Przy wejściu do świątyni znajduje się nowa kropielnica bezdotykowa.
  8. Bardzo dziękuję kolejnym 9 rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary kolędowe. Za tydzień taca inwestycyjna.
  9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00, czyli na godz. 17:00 zapraszamy młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się liturgiczna próba generalna do sakramentu bierzmowania.
  10. Tygodnik Idziemy.
  11. W nowym tygodniu pożegnamy: we wtorek, o godz. 14:00, ś. p. Mariannę Lewandowską, l. 87 z Barc.
  12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono nas umacnia w przeżywaniu wielkanocnej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, ubogaconej majowym miesiącem ku chwale Maryi Panny.

Intencje mszalne par. pw. św. Stanisława BM w Kramsku

3.05.2021 – 9.05.2021 r.

3 Maja

NMP Królowej Polski
Uroczystość

730 + Marianna, Stanisław Kijewscy, Teresa Kucharska – int. córki i siostry

900 +  Stanisław Marciniak imieninowa, Stanisław i Stefania Marciniak, Antoni
i Franciszka Potrzebowscy – int. rodziny Marciniak

1030 +  Czesława Żabierek, Czesława, Barbara, Józef Polewscy, Irena Stefan Żabierek –
               int. męża
  1200 + Zbigniew Łuczak – int. rodziców i sióstr z rodzinami

1600  Za Ojczyznę i Strażaków – int. Wójta i Rady Gminy Kramsk

4  Maja

700 + Małgorzata Olkowska – int. Iwony Sobczak z dziećmi i wnukami, pg

700 + Zofia, Józef, Grzegorz Lisieccy – int. synowej z rodziną

1800 +  Stanisław Wojciechowski imieninowa – int. chrześniaczki Doroty, pg
  1800 + Ewelina Walkowska 1 r. śm. – int. teściowej Barbary Walkowskiej, pg

1800 + Marianna Stefan Wojciech Boruccy, Stanisława i Władysław Papaj – int. dzieci, wnuków i prawnuków

1800 + Zofia i Czesław Baranowscy – int. zięcia Jana

5  Maja

700 + Leszek Desecki – int. mieszkańców Kramsk Pola, pg

700 + Zdzisław Żabierek – int. Szafrańskich z Wielan, pg

700 + Irena Rusin – int. męża i dzieci

1800 + Włodzimierz Majchrowski – int. syna Eryka i córki Majki, pg

1800 + Lesław Zdzienicki – int. syna Tomasza z rodziną, pg

1800 + Anna i Stanisław Wojciechowscy – int. dzieci

6  Maja

700 + Rozalia Zajączkowska – int. rodziny Silskich z Pogorzałek, pg

700 + Stanisław Piasecki, Maria i Tadeusz Markowscy, dziadkowie Mlonki i Piaseccy – int. siostry i wnuczki Heleny

1800 +  Marianna Chatłas z Bilczewa – int. brata Stanisława z rodziną, pg
  1800 + Mariusz Rosa urodzinowa – int. Chmielewskich z Podbora, pg

1800 + Stanisława i Robert Proppe – int. córki Reginy

7  Maja

700   Msza św. zbiorowa za zmarłych

1600 Bierzmowanie
  1800 + Wacława Dopierała 1 r. śm. – int. syna Sławomira z żoną, pg

1800 + Stanisław i Stanisława Borowscy imieninowa –int. żony i synowej z dziećmi  i rodzinami

8  Maja

Św. Stanisława BM

Uroczystość

730 + Stanisław Augustyniak, Stanisław i Genowefa Wiktorscy – int. córki i synowej
             z rodziną

900 +  Kazimierz Marta Józef Radeccy – int. rodziny

1030 +  Stanisław Radecki imieninowa – int. żony z dziećmi
  1200 Suma Odpustowa

1600 + Stanisław Warzych imieninowa – int. żony z rodziną

9  Maja

Niedziela

730 + Szczepan, Teofila, Józef, Stefania, Grzegorz Wojtyra – int. Romana Wojtyry

900 +  Helena i Mieczysław Kozłowscy – int. córek z rodzinami

1030 +  Stanisław Rusin i Stanisław Wróbel imieninowa – int. córki Teres i synów Romana i Stanisława
  1200  Za parafian
    O Boże bł. i potrzebne łaski dla Mikołaja w 18 r. ur. – int. rodziców i rodzeństwa

1600 + Stanisław Langner – int. syna Stanisława z rodziną

Msza gregoriańska poza parafią:

Od 1 maja za Genowefę Wiktorską sprawuje ks. Dawid Matusiak, za Weronikę Andrzejewską sprawuje ks. Zbigniew Łukasik.