Ogłoszenia i Intencje

Zgodnie z rozporządzeniem premiera i rady ministrów w naszym kościele podczas Mszy i nabożeństw może przebywać liczba wiernych równa połowie dostępnych miejsc w świątyni.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

XXX Niedziela Zwykła

24.10.2021–30.10.2021 r.

1. Dziś niedziela misyjna. Polecamy w modlitwie Kościoła misjonarzy całego świata.
  2. Dziś po Mszach świętych odbywa się akcja charytatywna „DOBRO WRACA” na rzecz Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu, otaczającego opieką osoby chore i cierpiące. Zbiórkę ofiar do puszek przeprowadzają wolontariusze hospicyjni.
  3. W tym tygodniu zakończenie Różańca świętego w niedzielę. Dla dzieci zakończenie będzie w piątek ze specjalnymi nagrodami.
  4. Dziś po popołudniowym nabożeństwie różańcowym odbywa się miesięczne spotkanie młodzieży klas 8 Szkół Podstawowych. Spotkanie będzie miało miejsce
    w Kościele parafialnym.
  5. Na placu przykościelnym od strony Twojego Marketu będzie można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka do 8 listopada. Szczegóły na ulotkach.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję Radzie parafialnej za spotkanie, na którym omówiłem bieżące sprawy parafii. Została też jednogłośnie przyjęta decyzja o założeniu paneli fotowoltaicznych na świątynię i plebanię. Będą one wolno stojące na łące parafialnej. Prace rozpoczną się w listopadzie.
  7. Bardzo proszę, aby rodzina, która zamówiła Mszę Świętą 1 listopada o godz. 1600,
    w intencji Franciszka i Bogumiła Szady, zgłosiła się do zakrystii. Msza ta odprawiona będzie dzień wcześniej, w niedzielę 31 października o godz. 1600.
  8. Z soboty na niedzielę, czyli z 30 października na 31 października, będzie przesunięcie czasu. W niedzielę podamy nowy rozkład czasowy.
  9. 31 października, w niedzielę, i 1 listopada, w poniedziałek, od godz. 900 do godz. 1300 będzie otwarta Kancelaria cmentarna ze względu na przyjeżdżające osoby na cmentarz parafialny.
  10. Dziękuję za dobrowolne ofiary na WSD we Włocławku, na które w tym tygodniu złożono: z ul. Kosmonautów 230 zł, ul. Szeluty i Kurpińskiego 135 zł, ul. Chopina 135 zł, ul. Kościelnej 325 zł, z Pąchowa 700 zł, Wysokiego 470 zł, Wacławowa 380 zł, Barc i Marysina 230 zł, Podbora 180 zł, i Podgora 590 zł.
  11. Dziękuję również 5 rodzinom z Winnicy, Kramsk-Łazów, Jabłkowa , Wacławowa
    i Podgórza za złożenie 750 zł na cele wspólnoty parafialnej.
  12. Tygodnik Idziemy.
  13. Na rozpoczynający się nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Intencje mszalne par. św. Stanisława BM w Kramsku

25.10.2021 –31.10.2021 r.

25  października

Poniedziałek

700  +Jerzy Tomasz Rusin – int. siostrzenicy Joli, Karoliny i Zbyszka z rodzinami, pg

700  +Beata Kociszewska – int. Arlety z rodziną, pg

1800+Zbiorowa za zmarłych

30  Października

Sobota

700  +Anna Jędrzejewska – int. Koleżanek Marleny, Aniki, Marylki, Eli, Maryli i Agnieszki z rodzinami, pg

700  +Andrzej Buciak – int. chrześniaczki Moniki z mężem i córką, pg

700  +Izabela Stefan Szady 25 r. śm – int. dzieci

1800+Józef Bąk 1 r. śm – int. córki Aleksandry z wnuczką, pg

1800+Stanisław Chęciński 1 r. śm. – int. syna Tadeusza z żoną i synem, pg

1800+Kazimierz Szewczykowski 32 r. śm – int. żony i córki z rodziną

31 Października

XXXI Niedziela

Zwykła

730  +Karolina Sitek – Napierała r. śm. – int. mamy i siostry z rodziną

900  +Zofia i Stanisław Hodlik – int. syna Piotra z rodziną

1030+Serafin Regina Biegniewscy, Eugeniusz Biegniewski – int. wnuków z rodzinami

1200 Za parafian

1600 +Edmund Zofia Szczypkowscy – int. syna Tadeusza z rodziną

1600 +Franciszek i Bogumił Szady – int. żony i matki

Msza gregoriańska poza parafią od 1 października:  za Henryka Żabierka odprawia ks. Zbigniew Łukasik oraz za Stanisława Adamczyka ks. Dawid Matusiak.