Ogłoszenia i Intencje

NA XII NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU

25.06.2017–02.07.2017 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do ostatnich nabożeństw czerwcowych.

2. Rozpoczęły się wakacje. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki: rano 7:30-8:30, popołudniu 17:00-18:00.

3. Dziękuję bardzo ks. Przemkowi za zorganizowanie pielgrzymki rowerowej do Dobrowa, w której wzięło 20 osób, a ks. Łukaszowi za wczorajsze ognisko, gdzie 50 ministrantów podsumowało kolejny rok formacyjny.

4. Dziękujemy również 28 osobom, które tydzień temu oddały 12,5 litra krwi oraz Agnieszce i Tomaszowi Bocheńskim za wsparcie naszych działań i pomoc w przygotowaniu zbiórki krwi.

5. Jutro p. Łukasz, organista organizuje wyjazd dla scholi i rodziców do Kruszwicy i Gniezna. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd o godz. 9:00 z parkingu przy kościele. Koszt 10 zł.

6. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Natomiast 2 lipca przypada odpust w Licheniu. Suma o godz. 12:00, a o godz. 13:00 w Morzysławiu 60 lecie kapłaństwa ks. prał. Bronisława Placka.

7. Ogłoszenia związane z pracami na cmentarzu. Ufam, że do połowy września spłacimy dług w kwocie 18.000 zł. We wrześniu i październiku rozpoczynamy nowe prace związane z położeniem kostki i założeniem bramy i furtki na cmentarz. Wczoraj przeprowadziliśmy potrzebne wyliczenia związane z ilością materiału. Na sam materiał będzie trzeba zebrać ok. 40.000 zł i robociznę ok. 30.000 zł. Od dzisiaj więc, jeżeli ktoś będzie miał życzenie uczestniczyć w dalszych pracach, to dobrowolne ofiary składane na kościół przeznaczane będą na ten właśnie cel za co góry serdecznie dziękuję. Oczywiście na bieżąco będę parafian informował o ofiarach i toczących się pracach.

8. W tym tyg. na nowe prace złożono ofiary: młoda para z Wielan 200 zł i jedna rodzina z Bilczewa 50 zł. Bóg zapłać.

9. Ogłoszenie z Wielkopolskiej Agencji Rozwoju o prowadzonej rekrutacji uczestników do projektu Adaptacja i rozwój – nie zostanę bez pracy. Szczegóły w kruchcie świątyni.

10. Tygodnik „Idziemy”.

11. Wczoraj o godz. 11:00 odbył się pogrzeb śp. Barbary Leszczak, l. 64 z Kramsk Łazów.

12. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje i urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

Intencje mszalne par. pw. św. Stanisława BM w Kramsku,

1800 + Msza św. zbiorowa za zmarłych

1 Lipiec

700 – Wynagradzająca za zniewagi wyrządzone NSNMP – int. Jadwigi Skoczylas